12:10 ب.ظ / 4 مرداد 1403

12 ميان بر windows 7 كه بايد بشناسيد :

اگر  براي مدت زيادي از كامپيوتر استفاده كرده باشيد، احتمالا روزهائي را به ياد مي آوريد كه براي همه چيز به صفحه كليد خود نياز داشتيد. بعضي از ما هرگز اين عادت خود را ترك مكرده ايم و هنوز بطور منظم از ميان برهاي صفحه كليد در ويندوز استفاده مي كنيم. برحسب نوع كاري كه انجام مي دهيم، مي توانيم با اين روش واقعا سرعت خود را بالا ببريم. بنابر اين اگر سيستم جديدي را خريده ايد كه از windows 7 استفاده مي كند و يا اگر خودتان اين سيستم عامل را خريداري نموده و بر روي كامپيوتري كه داشته ايد نصب كرده ايد، احتمالا خوشحال خواهيد شد اگر بدانيد كه ميان برهاي جديد كليد و ماوس در اين سيستم عامل مي توانند زندگي را براي شما آسانتر نمايند.ما در اين مقاله به 12 مورد از اين ميان برها اشاره خواهيم كرد.

ميان برهاي taskbar

1-      Scroll در بين ايكن هاي taskbar :

آيا مي خواهيد بدون بهره گيري از ويژگي Flip3D (با تركي كليدهاي Win+Tab) چرخشي را در بين تمام برنامه هائي كه بازكرده ايد انجام دهيد؟ تركيب كليدهاي win+T شما را در بين تمام برنامه هاي باز  هدايت نموده و به شما اجازه خواهد داد تا Thumbnail هاي پنجره هاي آنها را ببينيد، اما تغييري در آنچه كه بقيه صفحه نمايش داده مي شود ايجاد نخواهد كرد.

2-      اجراي يك نمونه (Instance) جديد از يك نرم افزار كاربردي:

تغييرات اعمال شده بر روي Taskbar به معناي آن است كه كليلك بر روي آيكن يك برنامه كه در ايجاد قرار گرفته، بطور خودكار يك نمونه جديد از آن را اجرا نخواهد كرد. در مقابل اين كليك صرفا به شما نشان مي دهد كه چه پنچره هائي از نرم افزار كاربردي مورد نظر در حال حاضر باز هستند. اما اگر شما بر روي آيكن مربوطه Shift + Click نموده و يا كليك وسط ماوس را بر روي آيكن يك برنامه در Taskbar فشار دهيد، مي توانيد نمونه ديگري از آن رال اجرا كنيد.

3-      اجراي يك نمونه Elevated از يك نرم افزار كاربردي:

شما ميتوانيد يك برنامه را اعتبار  نامه هاي سرپرستي اجرا نماييد، حتي  اگبه يك حساب كاربري با سطح سرپرستي Log-On نكرده باشيد، براي بز مردن يك نمونه Elevated از نرم افزار كاربردي مورد نظر خود، در حالتيكه تركيب كليدهاي Ashift+Ctrl را نگهداشته ايد بر روي آيكن آن در Taskbar كليك نمائيد.

4-      بستن يك Thumbnail در Taskbar:

درگوشه بالا سمت راست هر پنچره Thumbnail در Taskbar يك آيكن X قرمز رنگ قرار گرفته است كه ميتوانيد از آن براي بستن پنچره مورد نظر استفاده كنيد. آيا به دنبال يك روش سريعتر هستيد؟ خوب، كافي است با كليك وسط ماوس بر روي پنجره مربوطه كليك نمائيد.

5-      بازيابي آخرين پنجره فعال:

گروه بندي Taskbar جديد باعث مي شود سازماندهي برنامه هائي كه در Windows 7   باز كرده ايد، آسانتر از هميشه باشد. اما روشي وجود دارد تا بتوانيم سرعت اين فرآيند را حتي بيش از اين افزايش دهيد .در حالتيكه كليد Ctrl را نگهداشته ايد بر روي يك گروه Taskbar كليك نمائيد تا آخرين پنجره فعال در ان گروه باز شود.براي چرخش در بين تمام پنجره هائي كه باز كرده ايد، به كليك ادامه دهيد.

6-      بازكردن يك Jump List:

Jump-List ها يكي از مفيد ترين ويژگي هاي جديد Windows 7 به حساب مي آيند كه دسترسي فوري به فرامين پر مصرف را در اختيار شما قرار ميدهند. دو روش براي باز كردن آنها وجود دارد: كليك راست بر روي يك آيكن Taskbar و يا كليك چپ بر روي يك آيكن Taskbar  و كشيدن آن به سمت بالا.

ساير ميان بر ها

7-      ساز ماندهي پنجره ها با Snap:

قابليت جديد Snap در سيستم عامل Windows 7 به شما اجازه ميدهد تا شما پنجره هاي خود را بر حسب اينكه آنها را به كدام بخش از صفحه نمايش مي كشيد، به شيوه هاي جذاب گوناگوني سازماندهي نمائيد. اما شما براي اين كار الزاما به ماوس خود نياز نخواهيد داشت. در مورد هر پنجره باز، در حالي كه كليد Win را نگهداشته ايد يكي از كليدهايي مكان نما را فشار دهيد تا Snap عمكرد مقتضي را انجام دهد. براي maximize نمودن پنجره از كليد Win به همراه كليد مكان نماي بالا استفاده كنيد. فشار كليد هاي مكان نماي چپ و راست به همراه كليد Win باعث مي شود كه پنجره مورد نظر نيمه متناظر با كليد مكان نما را بر روي صفحه نمايش پر كند. استفاده از كليد Win به همراه كليد مكان نماي پائين نيز پنجره را minimize كرده و يا آن را به اندازه اصلي خود (در صورتيكه maximize شده باشد) بر ميگرداند.

8-       تمام پنجره هاي باز را نامرئي كنيد:

با ويژگي Aero Peek، حركت دادن نشانگر ماوس به گوشه پايين و سمت راست Taskbar باعث مي شود كه تمام پنجره هاي باز شما نا پديد گرديده و بتوانيد دسك تاپ خود را ببينيد. براي انجام اينكار بدون ماوس،تركيب كليدهاي Win + Space را فشار دهيد.

9-      Minimize نمودن تمام پنجره ها ، غير از پنجره فعال:

گاهي اوقات بهترين روش براي پاكسازي فكرتان اين است كه دسك تاپ خود را از هر چيزي غير از آنچه كه بر روي آن كار مي كنيد خالي نمائيد. انجام اين كار در windows 7 بسيار اسان است: كافي است تركيب كليدهاي Win+Home را فشار دهيد تا تمام پنجره ها به استثنا پنجره اي كه در حال حاضر فعال است، minimize شوند.

10-   انتقال يك پنجره به يك نمايشگر ديگر:

چيدمانهاي چند نمايشگري مي توانند راحتي فوق العاده اي را براي كاربران به همراه داشته باشند. اما گاهي  اوقات سازماندهي پنجرهاي شما در بين انها به يك چالش تبديل مي شود. با اينحال شما در windows 7 با چنين مشكلي موجه نخواهيد شد. در حاليكه تركيب كليدهاي Shift + Win را نگهداشته ايد. كليد هاي مكان نماي چپ و راست را فشار دهيد تا پنجره مورد نظر به طور خودكار به نمايشگر مقتضي فرستاده شود.

11-   استفاده از ذره بين

اگر براي ديدن بخش هايي از صفحه نمايش مشكل داريد با مشكلات بينائي مواجه هستيد و يا از يك تفكيك پذيري بيش از حد بالا براي يك كار خاص استفاده ميكنند، فشار تركيب كليد هاي Win و + گزينه ذره بين ويندوز را فعال نمود و به شما اجازه مي دهد تا تصوير نمايشگر خود را بزرگنمائي كنيد . براي آنكه همه چيز پس از انجام كارتان دوباره كوچكتر شود. تركيب كليدهاي winو- را فشار دهيد.

12-   تنظبم گزينه هاي Projection:

اگر از سيستم windows 7 خود همراه يك پروژكتور استفاده مي كنيد. ميتوانيد به آساني گزينه هاي نمايشگر خود را با فشار تركيب كليدهاي win + P تغيير دهيد. به اين ترتيب گزينه هائي براي نمايش اطلاعات فقط بر روي كامپيوتر خودتان، فقط بر روي پروژكتر نمايش همزمان بر روي هر دو و يا گسترش Projection شما در اختيارتان قرار خواهد گرفت.

اشتراک گذاری:

admin

عضویت در خبرنامه

درخبرنامه ما عضو شوید

جدیدترین اخبار روز بازی های کامپیوتری ونرم افزاری رو با عضویت در خبرنامه انفورماتیک کاشی زاده مطلع شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *